• If your have CLUB EVENTS/RIDE & would like to announce it here,
    Message traxxas-modifier about it :-)

Rod Sesuai Untuk Blok 62mm Keatas.

wotwot

assalamualaikum..saya ingin meminta pendapat..rod apa yang sesuai untuk ditukar pada lc yg telah ditukar blok nye pada 62mm ..dan tanpa jackrod..terima kasih..;)..

utk makluman moto saya dh menunjukkan tanda rod knocking..jadi sebelum menukarnya terlebih dahulu saya minta pendapat otai berpengalaman di sini..

man_sate

Super Veteran
Waalaikumusalam..penah denga ikk dan hispeed...dari pengalaman...lebih baik pakai rod ori...cari brand long rod...material berbeza dari hi speed...

cham

Moderator
Staff member
Ikot kan pengalam saya.
Rata² skrg banyak yg pakai 4s dorg akan custom crankshaft 5s + rod sck + bearing rod ceramic"kalau ada"..kos pun mungkin cecak rm8xx utk custom.

Dan ada jugak yang tanam pemberat di crankshaft..500mg x2 max 1kg itu superduper..

So dari situ point kelajuan.

Peranan penting sekali sanggupkah kita berabis duit utk kelajuan?"tepuk dade tanya selera"max speed record penah saya jumpa setakat nie 240kmh bunyi engine mcm ducati.

Jarak jauh utk bertahan 10km.

Gerun oh..:(

man_sate

Super Veteran
Ikot kan pengalam saya.
Rata² skrg banyak yg pakai 4s dorg akan custom crankshaft 5s + rod sck + bearing rod ceramic"kalau ada"..kos pun mungkin cecak rm8xx utk custom.

Dan ada jugak yang tanam pemberat di crankshaft..500mg x2 max 1kg itu superduper..

So dari situ point kelajuan.

Peranan penting sekali sanggupkah kita berabis duit utk kelajuan?"tepuk dade tanya selera"max speed record penah saya jumpa setakat nie 240kmh bunyi engine mcm ducati.

Jarak jauh utk bertahan 10km.

Gerun oh..:(
10km moto track tu....terbaik2..
Kalau nak tahan tuka rod jaguh....tapi pin 16mm....jaguh piston die 65mm standard...
Rod jaguh big pin sama dengan 135 lc cume crankshaft kene lay kiri kanan 1mm...

cham

Moderator
Staff member
10km moto track tu....terbaik2..
Kalau nak tahan tuka rod jaguh....tapi pin 16mm....jaguh piston die 65mm standard...
Rod jaguh big pin sama dengan 135 lc cume crankshaft kene lay kiri kanan 1mm...
Motor tu jet rod 1mm..tpi pelik apa jin dia pakai boleh pergi mcm tu..itu la @man_sate rod jaguh memng tahan..tpi bile mmber tgk specs kita kawan mula tak senang duduk..itu yg tak best..hehehe..

:shag::D

man_sate

Super Veteran
Motor tu jet rod 1mm..tpi pelik apa jin dia pakai boleh pergi mcm tu..itu la @man_sate rod jaguh memng tahan..tpi bile mmber tgk specs kita kawan mula tak senang duduk..itu yg tak best..hehehe..

:shag::D
Manderem kuat tu...hahahahaha....240 km/h tu meter kete? Membe tgk spec nak test tu...hahahahaha...bulan 9 nanti baru start kan?

cham

Moderator
Staff member
Manderem kuat tu...hahahahaha....240 km/h tu meter kete? Membe tgk spec nak test tu...hahahahaha...bulan 9 nanti baru start kan?
Bulan 10 baru saya start mungkin bulan 11 saya bagi review..meter motor jew law kereta dlm 200 kot..