• If your have CLUB EVENTS/RIDE & would like to announce it here,
    Message traxxas-modifier about it :-)

rextor problem

shahril

kid said:
1st .. kalau dah tukar cdi bende yg 2nd kene tuka ialah spring valve.pakai spring valve yg keras ( racing ).cdi dah tuka makne nye api dah kuat.spring valve std x dpat tahan api (rpm ) yg tinggi dan menyebab kan spring akan lembik dan valve akan bocor dan lame kelaman spring akan floating dan menyebab kan btg valve putus.

2nd .. nak lebih bagus kalau dah tukar cdi nie..aper2 brand pon check ur spark plug bile dah pasang even org ckp plug and play..bkn ape bile dah pakai cdi racing nie unit api akan bertambah mungkin dahulu plug nya perang setelah tuka cdi mungkin plug nye bewarna putih mean minyak lean..akan menyebabkan piston bocor or jem.so rembat gear 1 2 3 then terus bukak plug utk tgk warna nya.pastikan perang sedikit.kalau putih besarkan sedikit pj or mj carb.

3rd.. utk rextor..kalau pakai tps mean carb std rpm nya boleh pergi ke 11k or 12k rpm then cutoff.carb std lc saiz 22mm ..terlalu kecik kalau nak ikut kan bile dah pakai big bore nie dan kite akan menukar carb saiz yg lagi besar 26mm 28mm or 32mm.carb2 cam nie tidak ada untuk tps ( lain la kalau beli carb racing yg ade tps harga nya mintak ampun 1.8k+++ )sedangkan raxtor di buat utk carb yg ada tps..raxtor ajust nie more to std moto bkn yg bikin punye.utk motor modi aku x rekemen la pakai raxtor.. sebb hujung die ketat dan gearing keras..untuk rpm bawah mmg baik la..

4... advance utk top retard utk pickup..cara setting utk long pakai advance..utk town pakai retard.. mula2 set kan retard or advance ( mane2 yg kite suke la ).guna sehari dua..rase feel die cam mane..kalau x sedap tuka pulak set nye di nombor seterus nya.jgn langkah2 nombor nya atau pon rembat sekejab then rase x best set balik..itu cara setting yg salah.
btw tps kat carb lc nie selalu problems so jaga2 lah yer..

bagus la ko kid.. aku akan cuber arr nanti...
maksud minyak lean tu aper kebender????

kid

Super Veteran
lean tue terlalu kering.. org ckp minyak kuang ..moto leh jem..piston leh melekat or bocor

phl6684

Moderator
Staff member
bro kid,nk tnya 1 bnda...
klu pkai big bore tp sdi stended, cam racing, valve spring racing, ekzos...

bley x??just cdi n carb ja stended...

lg 1,enjin stended pekak gaban,pkai valve spring racing..ada beza x?lebih ka lagi trok??tq bro..info yg mmg berguna..

kid

Super Veteran
phl6684 said:
bro kid,nk tnya 1 bnda...
klu pkai big bore tp sdi stended, cam racing, valve spring racing, ekzos...

bley x??just cdi n carb ja stended...

lg 1,enjin stended pekak gaban,pkai valve spring racing..ada beza x?lebih ka lagi trok??tq bro..info yg mmg berguna..
check ur pm dude

nokia26sg

Poning kepala bro...banayak nak adjust tu sebaba guna yang senanag bro...cdi brt hyperband je....kan senang...tak payah nak tulis banyak-banyak..hehehe////

kid

Super Veteran
nokia26sg said:
Poning kepala bro...banayak nak adjust tu sebaba guna yang senanag bro...cdi brt hyperband je....kan senang...tak payah nak tulis banyak-banyak..hehehe////
xper la bro..sy nie budak noob lagi..masih merangkak..biar la saya belajar dari bwh dulu.. karang pakai lompat2 jew kang ...rosak dah jadi 1 kes

p.p

salam semua.mtak maaf kerna mencelah d cni sekejap...aku ne pon baru lagi d cni....tentang cdi rextor...emmm bagi pendapat aku yg pernah guna cdi rextor sampai sekarang ne rasanya ok...picup memang cepat dan top memang ada tu pon kalau kita ada modi moto la,kalau x modi picup memang bess gile tapi mai tang top ada kurang ckit je.....kesimpulannya jika kita guna mana2 bren racing kalau kita pandai setig yg murah pon akan laju jugak,tapi kalau x pandai seting yg mahal pon jadi kondem...harap faham apa maksud aku di sini,,,jadi aku x nak merendahkan mana2 jenama barangan racing.....pa pon terplang pada pomen masing2...bagi tuan tanah yg bertanya aku rasa ko kekalkan la guna cdi tu....racun ckit...hehehehe...harap kalau ada salah ckap jangan marah...

kid

Super Veteran
nokia26sg said:
cdi tak yah li yang mahal....brt je cukup...
brt adew gak yg mahal .. jgn men nak ckp jew.. bagi pendapat why [highlight=red] brt je dah cukup[/highlight]??apew model..berape takat rpm die bawak.. mcm mane die berfungsi..almaklum la kami2 disini x cukup ilmu lagi...

kid

Super Veteran
aku ckp bkn nak suke2 jew bro.. kalau baru test 1 ke 2 cdi x yah la ckp cdi tue bagus ke tidak..try pakai 4 5 6 cdi..baru leh komen.. kalau nak tahu cdi nie bagus ke tidak specially moto dah mod nie tgk gearing die dan hujung top die..kalau setakat nak rase pickup jew.. cdi stock pon bleh dpt pickup..kate pon moto dah modi..terpulang lah..kalau salah tegur..sy bdk noob x mcm abg nokia...

shahril

p.p said:
salam semua.mtak maaf kerna mencelah d cni sekejap...aku ne pon baru lagi d cni....tentang cdi rextor...emmm bagi pendapat aku yg pernah guna cdi rextor sampai sekarang ne rasanya ok...picup memang cepat dan top memang ada tu pon kalau kita ada modi moto la,kalau x modi picup memang bess gile tapi mai tang top ada kurang ckit je.....kesimpulannya jika kita guna mana2 bren racing kalau kita pandai setig yg murah pon akan laju jugak,tapi kalau x pandai seting yg mahal pon jadi kondem...harap faham apa maksud aku di sini,,,jadi aku x nak merendahkan mana2 jenama barangan racing.....pa pon terplang pada pomen masing2...bagi tuan tanah yg bertanya aku rasa ko kekalkan la guna cdi tu....racun ckit...hehehehe...harap kalau ada salah ckap jangan marah...

ko nie meme bagus tahap gaban la.. kaalu ader 10 orng macam ko mesti perindustrian moto bertambah maju... ko back up baik jer ... bukan drop kan orng.... cumer aku pon nak blajar gak cam ner nak seting cdi rextor nie.. coz aku nie kan budak budak agi.... asyik nak antar pomen jer, kopak la aku kaya la pomen., ilmu aku tak dapat, duit pomen dapat , renungkan wahai la sahabat. . .

p.p

shahril said:
p.p said:

ko nie meme bagus tahap gaban la.. kaalu ader 10 orng macam ko mesti perindustrian moto bertambah maju... ko back up baik jer ... bukan drop kan orng.... cumer aku pon nak blajar gak cam ner nak seting cdi rextor nie.. coz aku nie kan budak budak agi.... asyik nak antar pomen jer, kopak la aku kaya la pomen., ilmu aku tak dapat, duit pomen dapat , renungkan wahai la sahabat. . .
aku ne pon bukannya pandai sangat...itu terpulang pada diri sendiri dan jugak pomen masing2 yg seting motor kau orang....tepok dada tanya selera macam mana nak seting mtor agar mendapat fom yg memuaskan...hehehe.....adat manusia biasa la,sekejap kita di atas dan sekejap kita ada di bawah.....
tentang cdi rextor ne aku pon pening ckit masa mula2 seting,tapi lama kelamaan alhamdulilah la dar tunjuk ajar otai2 kat mbc aku dapat semula seting yg memuaska,,aku x bermaksud nak jatuhkan forum kat cni...kalau aku nak jatuhkan forum kat sine lbh bek aku x join..hehehehe
mula2 guna cdi ne aku memang kecewa habis ckap sam ko,rasa macam menyesal je beli cdi rextor,tapi dari kesabaran dan tunjuk ajar kawan2 aku rasa ckup berbangga mengunakannya sampai sekarang,shinga la ke hari ini..hehehe...
kalau nak terang kan kat cni mungkin ko pon x berapa nak faham dan aku pon lagi2 la x berapa faham sangat ...hehehehe...setakat sedikit tunjuk ajar boleh la lagipon aku ne bkannya pandai sangat......

p.p

kid said:
aku ckp bkn nak suke2 jew bro.. kalau baru test 1 ke 2 cdi x yah la ckp cdi tue bagus ke tidak..try pakai 4 5 6 cdi..baru leh komen.. kalau nak tahu cdi nie bagus ke tidak specially moto dah mod nie tgk gearing die dan hujung top die..kalau setakat nak rase pickup jew.. cdi stock pon bleh dpt pickup..kate pon moto dah modi..terpulang lah..kalau salah tegur..sy bdk noob x mcm abg nokia...
salam bro kid...aku setuju dngan pendapat ko tu...setakat nak tes 1,2 cdi memang la x berapa nak dapat rezapnya.....tapi kalau nak tes banyak2 cdi ne dok nampak pokai la poket kita dah la mahal2 cdi ne...kalau nak pinjam kat kawan2 mungkin dia orang kasi,tapi selalunya susah la ckit nak kasi...hehehehe..biasal la bukan barang sendiri....

bro kid aku ada baca ko punya forum tentang moto ko yg guna big valve..aku rasa mcam nak kongsi je mcm mana nak memantapkan lagi jentera lc135 ne....aku punya jentera x mcm ko,ko punya jentera banyak part yg dah masok,x mcm aku baru men hed dan block je....hehehe aku harap dapat berkonsi ilmu ckit kot dngan ko...hehehehe

kid

Super Veteran
phl6684 said:
yeah..bro kid byk ilmunya..huhu...
mane leh aku jawab..aku jawab la.. aku pon masih mencari2..bkn la pro pun sebb aku selalu dok bengkel..bengkel pon bengkel lumbe haram nye.. so byk la tau pasal mods nie...

p.p

kid said:
phl6684 said:
yeah..bro kid byk ilmunya..huhu...
mane leh aku jawab..aku jawab la.. aku pon masih mencari2..bkn la pro pun sebb aku selalu dok bengkel..bengkel pon bengkel lumbe haram nye.. so byk la tau pasal mods nie...
ye ke..ok la tu sekurangnya boleh jugak kita bertukar pendapat dan bantu membantu sesama kita......apa yg penting kerja sama hehehehe...
bro kid aku nak tanya pandang ko la,sekarang ne aku tercari0cari spring valve racing,bren apa yg patut aku guna...sebab seblom ne aku x pernah guna pon,guna yg asl mtor jer......dia orang suruh aku guna bren tk...tapi kat mana boleh dapat bren tu??????harap dapat membantu..x kira sesiapa sahaja...

kid

Super Veteran
brand TK nie x dok jual kat mesia nie aku dah pening cari sekitar kl lah..last2 aku oder jer kat indon..tp dengar2 cite kat belah sempadan sane kedah,perlis,kelantan adew sesetengah kedai spare parts ader jual..tp x tau berape rege die..
kalau mod sikit2 tue yy pang..uma racing terbaik lah..woh yer spring valve aftermarket nie adew 2 jenis 1 panjang 1 pendek.. nak beli ikut cam nye lift ..kalu lift tinggi baik beli yg panjang punye..high lift selalu nya mintak rpm tahap dewa..jenis low cam pon mintak rpm tinggi tp lift die rendah .. so pakai yg rendah pon dah ok..