• If your have CLUB EVENTS/RIDE & would like to announce it here,
    Message traxxas-modifier about it :-)

PENGIRAAN RATIO GEAR vs SPEED

wsk7836

Veteran
Okla dh hbs byr tu Br0 hehehe.. Pasni tgal maintain myk hitam je ckp mase tukar lg awal lg bgus jaga enjin..:cool:
Kips pun ok gak tu Br0,layan std pun dh best sgt dh..Kips moto t'hebat s'pjg zaman..:p
Hayabusa ley aje Br0 pelan2 kayuh dpt la nti..Insya'Allah ade rezeki dpt la beli nti,saya doa2kn Br0 t'capai hajat tu.. hehehehehe :D

-はやぶさ (Hayabusa) makna nya Burung Besar Drpd Garuda dlm bahasa jepun...;)-
burung apakah itu abang kamen hihi,,
burung murai kot hehehe:p

wsk7836

Veteran
dia tak bagi guide beli pon... cuma apa itu AP... guide pembelian aku dapat dari kastam..aku study cara nak beli pon bertahun..dulu masa mula2 beli sbk..tahun 1990an..aku beli kat songkla...thailand... plat pakai sana..tak lari tax..tpi tak tahan tiap2 tahun aku kene pegi sana utk renew..dan cop seme.. patu motor accident..takleh claim pon..huhu..so aku study balik cara nak bawak masuk malaysia...mengikut saluran yang betul tp murha dan berbaloi...berpuluh org aku tanya..entah2 beratus aku lupa..hahaharamai sgt..penjual kete..pengimport kete..pengimport motor..kastam..miti seme aku sebat tanya...tp bukan fulltime dok cari..ada masa free je aku survey dan cari orag..akhirnya aku jumpa...cara yang terbaik..

malah kene pengimport...dari yang jalan betul..jalan senget..dan bawah tanah..hehe... macam2 cara ada.. tp aku takan share kat sini... kang seme saluran dikatakan salah...huhu..so kalau serius...jumpa aku..kita sembang..aku tunjuk jalan dan dokumen segala...kan sempoi..mudah paham..dan tak salah paham..
huhu,,kene keje 10-20 taun nie baru jumpe bang ghost hihi:)
cbr600rr ekeke

muar7492

huhu..tumpang tnye...law hand clutch lc nie.masok gear box racing...mcm ne?mksd sy efek pd hand clutch uh n kalw bwk bleh trik pnjg ta

Kayang

Super Veteran
jgn terlalu rojak n singkat sgt ayat tu bro.. susah nak membacenye... teman ni sekolah pondok je pun.. :D

pemilihan gearbox ni bergantung pada kiraan ratio atau kehendak enjin yg mcmane sedare nak? Nak yg tarik panjang pakai la yg set hiway punyer..

syazali

Super Veteran
aku dah pakai cms hiway satu set. spoket 14-30, gear 2 blh tari sampai 110kmj pada 10k rpm. tapi gear 4 menung ckit tapi ok utk long distance...