• If your have CLUB EVENTS/RIDE & would like to announce it here,
    Message traxxas-modifier about it :-)

Masalah Carb Leaking

ali imran

Led aku bli original mikuni japan .. bli pun ngn org. sblum ni ok aku pakai, best pun best cume xtry long distance lagi. aku dgr ori thai pun ok je kan lgpun rmai y pakai original thai tu. ;)
aik ni mikuni ke keihin?lmbg keihin tp bro ckp mikuni.agak kompius disini.hehe. tp papepon sy ada carb pe28 utk diletgo dan di borong. :D

microcuts65

Veteran
aik ni mikuni ke keihin?lmbg keihin tp bro ckp mikuni.agak kompius disini.hehe. tp papepon sy ada carb pe28 utk diletgo dan di borong. :D
haha .. sorry bro, tersilap taip ler tu . actually, keihin pe 28. hehe .. sorry yer.masalah dah settle sbnarnye. permukaan dye je y tak rata.

Joe SEVEN

Veteran
oh macamtu, ak ade carb keihin kips indon , slide tembage, saiz 26 , mainjet standard 135, pilot standard 38 , tapi nak set untuk block 63mm dan cams CMS , lain2 sume standard , ade cadangan ke korang nak bagi untuk mainjet n pilotjet ? ;)

microcuts65

Veteran
oh macamtu, ak ade carb keihin kips indon , slide tembage, saiz 26 , mainjet standard 135, pilot standard 38 , tapi nak set untuk block 63mm dan cams CMS , lain2 sume standard , ade cadangan ke korang nak bagi untuk mainjet n pilotjet ? ;)
kalau aku, aku set dgn tgk wrne plug je senang..

humanbasic

Member
salam & sejahtera,
kalu xsilap getah carb sifat die akan mengembang kalo kene petrol...kalo leaking pun mesti klua ikut pipe2 yg kat carb tu.yg biase punce minyak leleh nie,jarum dgn pelampung set tinggi sgt,jadi rich gitu...biase godeh2 balik je plampung tu...
membe penah cakap ade jual gak gam besi...xtau bentuk mcmne.mungkin bole beli sapu skit tmpt tu...kemudian sanding balik kasi rata...

Joe SEVEN

Veteran
nak sapu gam tu katne? ak ade beli gam ni , 1 kotak ade 2 jenis , bile campo dalam 8minit jadik panas, pas 20 minit terus keras, harge baru 10 hingget

Joe SEVEN

Veteran
tu gam 2ton wat tampal radiator bocor buleh
baru tringat pasal bocor2 ni, head ak ade bocor jugak , kalau korang prasan kat tempat nak kunci ekzos gune nut 12 tu, ade 2 valve ekzos , n die jadi pecah kat tengah2 2 valve tu , so aku gune gam 2ton ni memg mujarab , memang kuat gam ni, pueh wok :coffee:

ali imran

nak tnya poblem carb aku. adakah leaking atau jetting x cun. masa start dok rpm 3 jer. dah jd macam idle kt situ. tp bila masuk gear lepas clutch rpm tu akan rendah kat 1. dan stabil kat 1. bila rem blk lebih dari 3. akan stay kat 3. pulas minyak rpm turun cepat tp stay kat 3 jer.
jetting?timing skru lekat?
skang pkai blok 60.75,
cam ikk,
head polish intake
carb nsr original mj 115, pj 32.5 pakai trompet