• If your have CLUB EVENTS/RIDE & would like to announce it here,
    Message traxxas-modifier about it :-)

Detail's of Malaysian Yamaha 135lc

wpt4205

phl6684 said:
xpast la brapa...
tp skali ngan head la...smua skali..
huhu..
yer...justkir pkai big valve head..
ehhehe...

bro..
aku pnya timing chain da bunyik la..pas blk kl arituh..
speed pn jd kurang byk..xsedap da rasanya nek skang nie..

erm..
brand apa yg bgus??klu ori blk..
cmane kta nk tau yg timing chain ori ke x??
dari segi bungkusan??kaler ape bungkusan tuh??

coz kt sentul nie ada..
d.i.d siam....
d.i.d indon...
n d.i.d japan..

aku xtau mana yg btol???n tahan la..semestinya..tlg otai2 lc..

rasanya ttg timing chain hang tu, patutnya tensioner akan adjust automatik kalau dalam keadaan longgar, kalau dia tak adjust mgkn tensioner rosak, member pernah kena waktu kami pi terrangganu harga tensioner tu RM 60, bila selalu jalan jauh mmg akan bunyi sikit tp kena waspada sbb kalau dan gigi dia lari satu @ dua mata lingkup enjin...ttg timing chain mmg payah nak tau ori atau tak mmg payah unless hang beli kat hong leong tp kalau area SP samada did siam @ did indon ja satu lagi rkm...cari lah did kalau boleh

harap dapat membantu Asskm :oops: :oops: :oops:

BlaCk_jack

Salam rerakan sekalian..

aku nak minta bantuan korang jikalu ade head n valve standard yang nak di tolak bagitau aku, URGENT dah dekat sebulan moto aku tersadai da...jem lekat.

aku dok area meru klang.

tolon2.

baim22

salam knalan kpada lcin m'sia di t135 sy baim dari sp kedah. hehe aku xpndai sngat pkenai diri, maklom la pmalu

wpt4205

PAda 3/10/2009 nie Lcian Sunngai Petani, jitra, Alor Setar dan FZi Penang akan mengadakan konvoi ke Hat Yai Thailand Sesiapa yang berminat come and join us :mrgreen: :mrgreen:

assalamualaikum...aku br lg kat sini...nak tanye skit...ade sape2 tau x kedai mane bole pasang blok fz kat lc area ipoh...lg satu ade sesape nak tolak clutch house lc1st edition x...aku nak angkat kalo ade!

p.p

salam kpda semua member.....
sy dari penang...masih baru lagi di cni...harap dngan hadirnya ahli baru mcm sy ne dapat la kita bertukar pendapat ye...hehehehe

wpt4205

p.p said:
jika ada member2 yg yahu kat mana nak seting mto lc kat penang boleh bagi in fomer dak.....

kedai byk tapi harga yang tak tahan, hang nak modi apa bro. sy dok sungai petani je, pomen saya ada la buat LC, takat la nie dah 4 tahun sy dgn dia ja, upah blh runding tapi kena tgk masa dia sbb siang dia keja pomen kat kedai, :oops:

p.p

wpt4205 said:
p.p said:
jika ada member2 yg yahu kat mana nak seting mto lc kat penang boleh bagi in fomer dak.....

kedai byk tapi harga yang tak tahan, hang nak modi apa bro. sy dok sungai petani je, pomen saya ada la buat LC, takat la nie dah 4 tahun sy dgn dia ja, upah blh runding tapi kena tgk masa dia sbb siang dia keja pomen kat kedai, :oops:

p.p

p.p said:
wpt4205 said:
[quote="p.p":1cxen9m1]jika ada member2 yg yahu kat mana nak seting mto lc kat penang boleh bagi in fomer dak.....

[/quote:1cxen9m1]

sy ne bukan apa...setakat nak modi tu boleh la..tapi nak seting tu yg problum ckit...x berapa pandai....lagi pon tentang lc ne x berapa nak cekap la nak seting....sekarang ne pon dok mtak tlong member je....sekurangnya bla dah ada member boleh jugak bertukar pandangan macam mana nak seting...huhuhuh

Pandir135

Super Veteran
Akum smua!

Panggil sya Uncle je, bab sya yg trtua skali.
Uncl dulu2 pkai LC250, so bila klua LC135,Uncl pon
smbar sbiji 02 mingu lpas., slepas jual moto besor
Uncl, dah pnat dan dah tua, tapi smgat rider tu tetap
membara.....so trima lah Uncl ni seadanya.....

rudduan

Super Veteran
lc250 ngn rd(lc350) same ke pakcik??? tanye aje....yg saye idam moto2 ni pnye sport rim tu....heheheh