• If your have CLUB EVENTS/RIDE & would like to announce it here,
    Message traxxas-modifier about it :-)

Masalah Lc Susah Tuning, Semput, Hilang Power, Minyak Kuat

Amy729

salam..lama tak masuk kesini.baru ambik moto dari pomen.sbb nak rushing balik keje. efek moto jadi semput2 ngan hilang power bila lepas 80km/h.hantar repair dengan mode standard modi.minyak turun mcm air lalu di tasik madu..ehhh..fokus2..barang yang saya tukar

moto Lc V1
blok fz
arata cdi adjustable
cam uma long
clutch plate
rantai kecik
ekzos dah tukar manifold 30mm
spring dll

( carb standard lc v1 )

motor nak ambik cepat sebab nak guna balik mengundi nanti..tapi gaya kena hantar balik pomen.ada pandangan rakan2?
pengalaman aku pakai spec fz ni..mcm ekzos bos pki std atau manifold 28mm pon da cukup..cam yg bos pakai tu xsesuai..die lebih elok pakai cam std lc atau fz..tu pon da cukup..carb pula pki yg std aje..mj naik 5..contoh klu dlu mainjet 115..bos bole up jd 120..

ni pengalaman aku pki spec fz kat lc v3

ewokz

pengalaman aku pakai spec fz ni..mcm ekzos bos pki std atau manifold 28mm pon da cukup..cam yg bos pakai tu xsesuai..die lebih elok pakai cam std lc atau fz..tu pon da cukup..carb pula pki yg std aje..mj naik 5..contoh klu dlu mainjet 115..bos bole up jd 120..

ni pengalaman aku pki spec fz kat lc v3
tq bos..maksudnya saya kena cuba tukar cam std fz la ye.ok bos saya cuba usahakan.kalau nak tukar cam std ni selalunya kos berapa bnyk bos.ada anggaran tak..

taw

Assalamualaikum, masalah moto macam ada cut off lepas 80 kph jadi max speed
cdi brt dualband.
Coil api, coil plug, plug, dah tukar baru. wiring dah cek, cdi dah swap std, blok dah swap std, carb dah swap std
Nak start pagi kene buka choke
Buntu sudah

ewokz

tq bos..maksudnya saya kena cuba tukar cam std fz la ye.ok bos saya cuba usahakan.kalau nak tukar cam std ni selalunya kos berapa bnyk bos.ada anggaran tak..
Salam ramadhan..untuk isu moto ni saya dah mintak pomen tukar balik cam std dan setting balik carb.cuma dia tak citer setting mj pj..alhamdulillah much better dari sebrlum ni.cuma masih rasa semput skit.tapi ok lahh..malas nak fikir bnyk2..janji dah ok dan tgh cari masa nak ride jauh

ewokz

cdi brt dualband.
Coil api, coil plug, plug, dah tukar baru. wiring dah cek, cdi dah swap std, blok dah swap std, carb dah swap std
Buntu sudah
Bump

man_sate

Super Veteran
cdi brt dualband.
Buntu sudah
Waalaikumusalam, servis carburetor. Mungkin MJ sumbat atau kemungkinan coil magnet da nak kong.

Apyt_kaxuma

Salam.pembuka topik ni da jumpa ke.punca permasalahan sbnya. Boleh share ngan aku.. Penyakit sama sudah bjangkit daaa.. Adeyyyy.. Help me

Amirr

Assalamualaikum.. nak minta bantuan cip2x lc135.5s problem..sblum ni enjin breakdown sbab valve 1 bengkok..ok yg tu dah tukar semua.. skli piston and ring piston..
Skrg ni nak start motor smpai trasa nak cabut lutut.. hidup tu boleh.. masuk gear 1..nak jln mampos...and kalau nak bawa sehingga puas aty pusing throttle memang semput.. aq pula yg mcm nak bengkok jdi valve..minta bantuan apa lagi yg harus aq nak buat ni

taw

Assalamualaikum.. nak minta bantuan cip2x lc135.5s problem..sblum ni enjin breakdown sbab valve 1 bengkok..ok yg tu dah tukar semua.. skli piston and ring piston..
Skrg ni nak start motor smpai trasa nak cabut lutut.. hidup tu boleh.. masuk gear 1..nak jln mampos...and kalau nak bawa sehingga puas aty pusing throttle memang semput.. aq pula yg mcm nak bengkok jdi valve..minta bantuan apa lagi yg harus aq nak buat ni
Dah rasa, sekarang ni. Nak tukar head head. Lepas tukar head Baru kalau x selesai juga. Tengok apa lagi yang boleh berkait.

phl6684

Moderator
Staff member
Seat ok lg x? Tkot seat dh xbtol gk.. Try pinjam head spe2 dlu guna.. Klu ok.. Carik la head baru