• If your have CLUB EVENTS/RIDE & would like to announce it here,
    Message traxxas-modifier about it :-)

Masalah Lc Susah Tuning, Semput, Hilang Power, Minyak Kuat

Jeff Zain

Hari ni aku dh servis carb n cuba mcm2 size mj n pj namun kesemputan LC aku x juga hilang.. Last aku carb Ori bro Sigung, pun msh semput n leaking plak.. Adoi.. Apa nk jadi dgn LC aku? Mntak bantuan ehsan bro Sigung jer nanti jampi2 kan LC aku huhu.. Kena tunggu duit masuk baru gi bengkel bro Sigung kat bt.15.. Jauh tu tapi demi LC, aku pegi gak nanti..

kamen rider x

Super Veteran
Hari ni aku dh servis carb n cuba mcm2 size mj n pj namun kesemputan LC aku x juga hilang.. Last aku carb Ori bro Sigung, pun msh semput n leaking plak.. Adoi.. Apa nk jadi dgn LC aku? Mntak bantuan ehsan bro Sigung jer nanti jampi2 kan LC aku huhu.. Kena tunggu duit masuk baru gi bengkel bro Sigung kat bt.15.. Jauh tu tapi demi LC, aku pegi gak nanti..

Jeff Zain baguslah klau kat area cna ada Bro Sigung, Bro cuba minta pendapat & pandangan Bro Sigung tgk apa nasihat dia... :D

-Kamen suspect mesin Bro Jeff tu part carb dan cam degree tu msih lagi x ngam setting nyer kot?...
X pe pelan2 la Bro Jeff, harap2 settle la mslh moto Bro tu ble kne sentuhan Bro Sigung... hehehehe ;)-

Jeff Zain

Jeff Zain baguslah klau kat area cna ada Bro Sigung, Bro cuba minta pendapat & pandangan Bro Sigung tgk apa nasihat dia... :D

-Kamen suspect mesin Bro Jeff tu part carb dan cam degree tu msih lagi x ngam setting nyer kot?...
X pe pelan2 la Bro Jeff, harap2 settle la mslh moto Bro tu ble kne sentuhan Bro Sigung... hehehehe ;)-
Itulah harapan aku huhu..
Bro Sigung dh beri carb Ori dia kat aku tapi leaking plak.. Silapnya aku x bawa carb ts member aku tadi tuk dicuba skali kat LC aku...
Kena tunggu bro Sigung off khamis n jumaat ni.. Aku pun kena ambik cuti gak jumaat nanti khas utk jumpa Sigung kat bt.15... W/pun lc semput, pecut jer... Janji sampai hehe.. Anyway tq bro Kamen atas pndpt anda..

kamen rider x

Super Veteran
Itulah harapan aku huhu..
Bro Sigung dh beri carb Ori dia kat aku tapi leaking plak.. Silapnya aku x bawa carb ts member aku tadi tuk dicuba skali kat LC aku...
Kena tunggu bro Sigung off khamis n jumaat ni.. Aku pun kena ambik cuti gak jumaat nanti khas utk jumpa Sigung kat bt.15... W/pun lc semput, pecut jer... Janji sampai hehe.. Anyway tq bro Kamen atas pndpt anda..
Hrp b'sbr aje, kena sentuhan Bro Sigung lama2 ok la moto tu.. hehehe... Welcome Jeff Zain.. ;)

sigung

Super Veteran
Datang jer masa aku off, kita settle masalah angin ahmar moto tu.....jgn lupa bawa coolant sebab nak buka waterpam....

Jeff Zain

Datang jer masa aku off, kita settle masalah angin ahmar moto tu.....jgn lupa bawa coolant sebab nak buka waterpam....
hah bro Sigung dh pelawa dtg... aku salute ko bro.. dlm internet memang lama dh kenal nama tapi jumpa baru sekali n u pun dh sanggup nolong nk ubat angin ahmar lc aku hehe.. hari Jumaat aku dtg awal pgi aku pecut ke bt.15.. aku bawa coolant skali n coolant apa bgs bro?
aku rasa carb aku x da mslh ler... mngkin mslh dlman enjin sebab biasalah kalo moto dh kena modi nih... andaian aku jer n dh pasti bro Sigung lbh mngetahui nanti (pakar ni)

sigung

Super Veteran
Coolant ikut bajet ler, ada lebih amik coolant toyota atau yamaha, bajet ciput, beli apa2 coolant kat kedai sparepart kereta. Aku pakai coolant murah+air mineral......gasket bawa sekali......

Masalah dalaman atau carb, nanti kita tengok sama2 ler, dalaman takder hal, spare enjin parts aku ada, takut elektrikal saja.

Masih tak best juga, kita modi stage1 saja, masuk blok, camshaft sama carb pwk aku....tolak murah jer....hehehe...

sigung

Super Veteran
Ini andaian saja, mungkin timing camshaft lari. Biasa masa modi, pasang dgn teliti camshaft racing tu, bila nak lego moto cepat2, pasang tergesa2 camshaft ori yg ada decomp pin yg menyusahkan itu.....hehehe. lari 1 mata, timing idle cantik terus on jer.....

kamen rider x

Super Veteran
Alhamdulillah.. Nasib ada Bro Sigung kat cna hrp dpt settle mslh Bro Jeff yerk? hehehehe..

-Bukan senang kita nak jadi senang, bukan susah kita nak jadi susah... Jadi kena b'ingat2 selalu... hehehehe ;)-

Jeff Zain

Coolant ikut bajet ler, ada lebih amik coolant toyota atau yamaha, bajet ciput, beli apa2 coolant kat kedai sparepart kereta. Aku pakai coolant murah+air mineral......gasket bawa sekali......

Masalah dalaman atau carb, nanti kita tengok sama2 ler, dalaman takder hal, spare enjin parts aku ada, takut elektrikal saja.

Masih tak best juga, kita modi stage1 saja, masuk blok, camshaft sama carb pwk aku....tolak murah jer....hehehe...
Hoho... Racun baik ni modi stage1 hehe...
Trpengaruh gak nk buat stage1 modi ni huhu...
Ni Pasti jln sedap nih... Apa2 pun tngok bajet ler hehe
P nk buat blok, camshaft jer n mntak carb aku msh bgs hehe.. Cdi pun kena tukar gak sebab yg aku punya local huhu...
Bro Kamen... Nasib baik aku masuk forum ni n Jumpa bro Sigung hehe.. Timekasih semua....

Jeff Zain

Bro Jeff, hehehe.. Alhamdulillah... Sama2...

-Malu bertanya kawan sesat cari jalan pulang.. ;)-
Alhamdulillah aku trgerak hati masuk forum ni n jmpa otai2 skalian hehe...
So aku harap benar otai Sigung bley ubati lc aku nanti.. LC semput terasa berat hingga tangan pun trasa penat. Tiada Power langsung kalo bawa bini huhu..
Bila lc sihat, hati pun snang n buat keja pun tenang maklumlah matdespatch mcm aku ni memang brgantung dgn LC ni.. Moto buat cari makan hehe.. Bkn rempit ah..

Pandir135

Super Veteran
waaaah hebat btol nih, dah ade pakar " angin ahmar " kat sini, tapi syg jauh sgt...kih....kih...kih..kna ambil cuti smingu, moto naik
feri...bru lah bleh jumpa bomoh angin ahmar tol x?

sigung

Super Veteran
waaaah hebat btol nih, dah ade pakar " angin ahmar " kat sini, tapi syg jauh sgt...kih....kih...kih..kna ambil cuti smingu, moto naik
feri...bru lah bleh jumpa bomoh angin ahmar tol x?
Bukan pakar uncle.....asistant kepada asistant kepada asistant kepada asistant pakar....kalo sakit kepala, hidung, selesema, gigi dan luka2 ringan aku bagi panadol jer....hehehehe

Tengoklah nanti dapat ubat ke tak angin ahmar moto tu settle ke tak pakai panadol cap kaki kuda kat rumah aku.....hehehe....

kamen rider x

Super Veteran
Bukan pakar uncle.....asistant kepada asistant kepada asistant kepada asistant pakar....kalo sakit kepala, hidung, selesema, gigi dan luka2 ringan aku bagi panadol jer....hehehehe

Tengoklah nanti dapat ubat ke tak angin ahmar moto tu settle ke tak pakai panadol cap kaki kuda kat rumah aku.....hehehe....

Hehehehe... Bro Sigung jadi Pawang Lc kat belah cna yerk? kikiki....

-Klau Kamen duk dkat ctu ley port setable bincang2 dgn Bro Sigung skli, tgk Bro Sigung mengubat...hehehehe... :D-

GhosT.Lordz

Super Veteran
eh sesapa dekat putrajaya?? member aku dah hantr motor byk kedai..setting seme tak ngam..nak minta tlg sesapa tlg setting apa yg perlu... dia pakai ekzos standard mod kat takim...pakai kat motor lain memang marbeles...kat motor dia macam semput..

kamen rider x

Super Veteran
eh sesapa dekat putrajaya?? member aku dah hantr motor byk kedai..setting seme tak ngam..nak minta tlg sesapa tlg setting apa yg perlu... dia pakai ekzos standard mod kat takim...pakai kat motor lain memang marbeles...kat motor dia macam semput..
Bro Ghost CAM dgn Carb set x ngam kot?

Jeff Zain

haha.. panadol kat rmh Sigung lbh kuat dari mana2 panadol tmt lain... aku pun x kisah Sigung nk guna panadol ker, eno ker, ubat batuk ker, janji lc aku sihat n kuat hehe..
so bro Sigung, hari Jumaat aku dh ambik cuti nk pegi klinik kau dtg berubat n buang angin ahmar kat lc aku hehe...
aku pun dh naik poning fikir apa mslh lc aku ni...
coolant, top gasket, cdi ori brt, n carb ts semua aku bawa skali... standby jer...
c u this friday bro.. memandangkan lc aku semput, awal pg aku berangkat ke bt.15 hehe