• If your have CLUB EVENTS/RIDE & would like to announce it here,
    Message traxxas-modifier about it :-)

Masalah Lc Susah Tuning, Semput, Hilang Power, Minyak Kuat

Kayang

Super Veteran
Wakaka.. :D
Dlm upin ipin ada atok..
Dlm blog ada uncle Pandir.. kelas gitu... hehehehehe...:p:p

Jeff Zain

Wakaka.. :D
Dlm upin ipin ada atok..
Dlm blog ada uncle Pandir.. kelas gitu... hehehehehe...:p:p
mak oi... siap dgn jampi serapah lagi... kalo lc aku x sembuh gak, x tau lah nk kata apa hehe....
anyway bros, nk tanya ckit pasal carb ts ni.. kalo aku guna carb ts kat lc aku ok ker? apa kelebihan/kekurangan dia, komen ckit. pastu, ada member nk tolak cdi brt hyperband kat aku utk ganti cdi local.. ok ker brt hyperband utk moto standet? member kata time dia guna cdi tu, mnyak dia kuat giler n tu pasal dia guna ori blk.. kita ni semua mat despatch n moto utk cari mkn.. nk rempit tu tidak ler cuma utk sedap bawa jer hehe

sigung

Super Veteran
Carb ts ori kah? Nak pakai apa carb pun ok. Cun setting, memang jimat ikut cara bawa moto la juga. Tapi pastikan dapat cari mj/pj kat area bro.......

Hyperband ok jer, pastikan ori......minyak kuat pas pakai cdi tu tak mungkin bro....minyak kuat sebab setting carb tak cun. Maklumlah dah tukar cdi, boleh rev tinggi sikit, jadi dia up mj/pj kaw2, camshaft pulak masih ori, jadi setting pun tak cun juga....

Hehehe....ini cuma andaian dan pendapat tak seberapa dari aku. Byk org beli perormance part tapi tak tau fungsi part tu dan peranan brg tu utk enjin dorang.......beli sebab ikut trend pun ada bro.

Mun area kuching pegi area bt7, suruh sidak cek setting carb....maok2 moto kitak ya dolok selalu main masja nak???

sigung

Super Veteran
Ohh yaaa......jgn heran kalo beli moto sekenhen kat kedai kat kuching dan bila buka mj120/125...saiz pling famous.......dari zaman 1997 lagi.....tak kira piston saiz kecik besar carb open maupun berkotak air cleaner semua saiz camtu......

Jeff Zain

Ohh yaaa......jgn heran kalo beli moto sekenhen kat kedai kat kuching dan bila buka mj120/125...saiz pling famous.......dari zaman 1997 lagi.....tak kira piston saiz kecik besar carb open maupun berkotak air cleaner semua saiz camtu......
haha... bro sigung, owner lamak mungkin slalu main kat masja haha.. aku dh tua mana nk mrempit bro.. cukup sekadar sedap bawa jer..
hari sabtu nanti aku nk pegi bt.7 servis carb n tukar pj/mj standard balik.. pastu suruh dia tuning balik carb tu sesedap yg mngkin haha.. cdi brt hyperband tu aku nk cuba gak ler n mntak pomen tu stting skali... nk hilangkan kesemputan lc aku n jadikan dia ori blk.. ktk org swak ka bro?

kamen rider x

Super Veteran
Laa.. Setting kat area cna mmg ctu ke Bro Singung?? Atau mj kat cna ssah nak dpt?? :eek::eek::eek:
Klau bawak slow kat taman-taman tak semput2 ke?

sigung

Super Veteran
Itu adalah setting pomen2 yg malas bro.....itu juga mj yg paling laris saiznya...dari 2t sampai 4t camtu.....hahaha saiz paling lazim sekali....mj/pj tak semua kedai sparepart jual.....hehehe...

Tak semua la bro kamen, tapi kebanyakkan moto sekenhen kat kedai macam tu la saiz mj dia....hahha.....aku byk kali beli moto sekenhen.....hahahaha.....atau aku nasib aku malang beli moto sekenhen yg dah modi....

Bro jeff zain aku org kuching, diam pun kat kuching.

sigung

Super Veteran
Nak jadikan moto modi macam keadaan std ori balik ada susah sikit tapi tak mustahil......

Kayang

Super Veteran
Hahahaha.. Geli hati Kamen baca forum nih... ada adegan usik mengusik yerk? Hahahahaha :D:D:D

-Hidup pasti sunyi jika tiada lawak jenaka... hehehehe :cool:-
Betol tu Bro Kamen sekali sekale usik mengusik nih buat ilang boring.. Kayang pun senyum sorang2 baca statement uncle tu.. :D

Jeff Zain

Itu adalah setting pomen2 yg malas bro.....itu juga mj yg paling laris saiznya...dari 2t sampai 4t camtu.....hahaha saiz paling lazim sekali....mj/pj tak semua kedai sparepart jual.....hehehe...

Tak semua la bro kamen, tapi kebanyakkan moto sekenhen kat kedai macam tu la saiz mj dia....hahha.....aku byk kali beli moto sekenhen.....hahahaha.....atau aku nasib aku malang beli moto sekenhen yg dah modi....

Mbiak kch duhal... Cney diam bro? Blh jumpa tok kongsi cita lc hehe..
Ney tauk u dpt nangkap apa mslh lc aku tok...

Pandir135

Super Veteran
Mbiak kch duhal... Cney diam bro? Blh jumpa tok kongsi cita lc hehe..
Ney tauk u dpt nangkap apa mslh lc aku tok...
Bro Jeff n Sgung,

Haaa tu dia, berforum dlm blog nih baru tau duk sekampung.....kih...kih...kih, slalu gak gi
kucing, tapi hal kerja je, ade gak gi mkan angin ngan famli kat sana,klo ade kesempatan uncle
ke sane, bleh lah uncle calling2 bro berdua, itu pun klo bro br2 sudi nak jumpa uncle ...kih...kih...kih

kamen rider x

Super Veteran

Owh... Kot ingat stock M.J x spy kat cna.... hehehehehe :D:D

Jeff Zain

Bro Jeff n Sgung,

Haaa tu dia, berforum dlm blog nih baru tau duk sekampung.....kih...kih...kih, slalu gak gi
kucing, tapi hal kerja je, ade gak gi mkan angin ngan famli kat sana,klo ade kesempatan uncle
ke sane, bleh lah uncle calling2 bro berdua, itu pun klo bro br2 sudi nak jumpa uncle ...kih...kih...kih
no problem uncle... kalo dtg kch nanti pm jer aku...