• If your have CLUB EVENTS/RIDE & would like to announce it here,
    Message traxxas-modifier about it :-)

Cut Off Lc V2 Terletak Di ??

ternama

Bro2 sekalian kekuatan laksamana hang tuah terletak di huruf " ta " dan cut off lc v2 terletak di magnet pulser nyaa ? Betol ka ? Ni pomen yg cakap , dia cakap modi la magnet tuh dpt la speed nyaa , ada sapa2 nak review x ?

malan

modi mgnet?? huhuhu.. mcmanetu yer?? kalu zman dlu2 mase takde cdi racing2ni tp masetu mgnet kering.. org adjust gap antara coil api mgnetje.. adjust bg rapat skit ke mgnet n dapatla kuatkan api skit.. huhuhu.. skangnye mgnet kbyakan smuanye bsah..

ternama

modi mgnet?? huhuhu.. mcmanetu yer?? kalu zman dlu2 mase takde cdi racing2ni tp masetu mgnet kering.. org adjust gap antara coil api mgnetje.. adjust bg rapat skit ke mgnet n dapatla kuatkan api skit.. huhuhu.. skangnye mgnet kbyakan smuanye bsah..

Entah la saya pon xtahu dia buat mcm mana , saya tnya lc v2 ni xlaju. Pastu dia cakap bkn xlaju tapi depa cut dekat magnet. , pastu saya cakap kena tukaq magnet la mcm tuh , dia cakap xpayh pon xpa standart (magnet ) modi ckit ja buang cut , dia cakap motor kuar xsemesti
nya depa cut dkt cdi , depa boleh cut dkt rod , n tempat2 laen sama , jadi v2 dia dia kaji depa cut kt magnet dia , tu ja dia cakap
Saya pon xpasti , sebab tu sya tnya kt forum btol ka

cham

Moderator
Staff member
Salam hai semua abg2..disini sy nk share ilmu pasal magnet for v2 5s..kalau sape2 penah tgh magnet v2 5s memng berbeza dari v1 pemberat nye besar dari kawah magnet..sy pada mulanye agak takot nk ley smpai kan sy call admin phl bertanye dulu sebelum buat..so dh dpt kepastian dri phl trus sy ley 3mm ngam2 sama ngn kawah magnet..selepas seminggu running..mlm mnggu nye trus g test haiway kesas 10kilo memang sgt beza..topspeed memng A+ hehehehe..time tu dpt 175kmh jew ngn exjos std jus tukar moniful jew.alhamdullilah smpai skrg motor masih sehat..^^

malan

3mm?? fuh byktu... kalu wat kat lc 4speed ss bleh jadi ker?? lay luartu smpai abis n tggalkan kat pulsertuje ke smpai pulsertu je??

cham

Moderator
Staff member
Magnet v2 4s x same v2 5s..^^
Abg cari magnet v1 lame punye lo..
Pulsertu sy x faham pe tu kehkehkeh..

cham

Moderator
Staff member
3mm xbnyk la...pemberat magnet tu sebelum nie besar dari mangkok/kawah magnet tu..bile dh ley 3mm baru la pemberat magnet tu ngn mangkok/kawah magnet sama rata..

malan

pulsertu besi yg ptongkan arus mgnettu.. kalu kat mgnettu besi yg tmbultu.. kalu kat indon n filip dorg modi bg pnjang n pndek.. lay kwahtu mksudnye lay bhgian dalm mgnet or besi kat luartu??

cham

Moderator
Staff member
Pulsertu yg panjang tuch api tu erk?xyah buat tu..
Ley yg kat luar mangkok magnet tu jew..sy gmbar nye dh hilang kalau ada sy post pic nye.

cham

Moderator
Staff member
Pulsertu yg panjang tuch api tu erk?xyah buat tu..
Ley yg kat luar mangkok magnet tu jew..sy gmbar nye dh hilang kalau ada sy post pic nye.

malan

npe tuk 4s tak bleh jadi plak yer?? pdhal 2 2 mgnet bsah.. cme beza autoclutch gan clutch tganje.. tjuan layni n kbg ringanla yer??